Rise Online Sistem Gereksinimleri 2022

Rise Online Sistem Gereksinimleri adlı içeriğimize geçmeden önce kısaca oyundan bahsetmek gerekirse Türkiye’de kendi kripto parasıyla çıkmış ilk MMORP türünde online oyundur. Benim bildiğim kadarıyla 2020 yılı Şubat ayında ilk duyurusu yapılmıştır. En azından Discord sunucularını ilk açtıkları tarih bu şekildeydi ve yayınladıkları bir video ile oyunu geliştirdiklerini ilan ettiler. Tamamen yerli ve milli imkanlarla geliştirilen oyun kısa sürede çok popüler hale geldi ve bekleyen sayısı her geçen gün artmaya başladı.

En başında söylemek isterim ki aslında ben de tüm aşamalarında bulundum ancak şu anda oynamıyorum. Sebebine gelecek olursak, oyun kötü olduğu için değil aksine çok iyi olduğu için kendimi kaptırmak istemiyorum.

Sizlere bir kaç soru sorduktan sonra yazımın kalan kısmına devam etmek istiyorum. Yorumlar kısmında cevaplarınızı bekliyor olacağım.

 • Oyunu oyun olarak görenlerden misiniz?
 • Sizce günde kaç saat oynanmalıdır?
 • Bu oyunu oynama amacınız para kazanmak mı?
 • Oyun oynarken para kazanmak sizce mümkün mü?
 • Maaşlı bir işi mi tercih edersiniz?
 • Tüm gün oyun oynayıp para kazanmaya çalışmayı mı tercih edersiniz?

⚔️ Rise Online World ⚔️

Rise Online World ilk duyurulduğu andan bu zamana kadar çeşitli eleştirilere de maruz kaldı. Aslında bu çok normal bir durum. Piyasaya baktığınız zaman aynı tür olan her oyun birbirinin kopyası gibi durmakta. Ancak ne kadar eleştirilseler de oyuncular en sonunda bir seçim yapıyor ve istediği oyunu oynuyor.

Oyun firmaları birbirlerinden esinlenerek yeni oyunlar geliştirebilirler. Bu tıpkı Superman filminin farklı oyuncular ile aynı senaryoyla çekilmesi gibi bir durum. Burada amaçlanan izleyiciye daha iyi bir seyir keyfi yaşatmaktır. E biz bütün Superman filmlerini izledik ama dönüp geriye “ya ilk Superman filminin kopyası olmuş izlenmez bu” mu dedik. Aksine eski filmden daha iyi bir seyir keyfi sunuyorsa yeni film, onu daha çok sevdik. Oyun firmaları da esinlenmek istedikleri oyunun mevcut kitlesine daha iyi bir seçenek sunacaklarını düşünüyorlarsa bu tarz girişimlerde bulunabiliyorlar. Nitekim başarılı olmuş birkaç tane örnek mevcut.

Gel gelelim en sonunda söz her zaman oyuncunundur değerli okuyucularım. Biz oyuncular olarak ne oynamak istersek onu oynarız. Oyunları eleştirmek en doğal hakkımızdır. Bizler eğer yapıcı eleştirilerde bulunursak Rokosoft gibi oyun firmaları doğru geliştirmeleri yapabilirler. Bakın yapabilirler diyorum kesin yaparlar demiyorum. Bu da onların tercihlerine kalmış bir durum. Eğer oyuncuyu para sağma makinesi olarak değil de onları globalde söz sahibi yapacak oyun firması seviyesine getirecek bir araç olarak görürseler hem onlar kazanır hem bizler kazanırız. Kısacası kazan kazan mantığı diyebiliriz.

🖥️ Rise Online Sistem Gereksinimleri 🖥️

Rise Online Sistem Gereksinimleri uzunca bir zaman tartışma konusuydu ve hala popülerliğini korumaktadır. Oyun ilk aşamalarından bu yana optimizasyon problemleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Tabi her ay yayınladığı birkaç güncelleme sayesinde bu durum her geçen gün düzeliyor. Lafı çok fazla dolandırmadan yapımcı firmanın kendi resmi sitelerinde yayınladığı tabloyu paylaşmak isterim.

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi64-bit Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10
İşlemciIntel Core i7-5500U 2.40GHz / AMD FX-8800P 2.1GHz (2 Cores, 4 Threads)
Bellek (RAM)8 GB
GPU (Ekran Kartı)NVIDIA GeForce 840M 1.03GHz / AMD Radeon 530 1.03GHz
DirectXSürüm 11/12
Depolama20 GB Kullanılabilir alan
Minimum Sistem Gereksinimleri

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi64-bit Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10
İşlemciIntel Core i7-4770K 3.90GHz / AMD FX-9590 4.7GHz
Bellek (RAM)16 GB
GPU (Ekran Kartı)NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 580
DirectXSürüm 11/12
Depolama30 GB Kullanılabilir alan (SSD)
Önerilen Sistem Gereksinimleri

Rahatlıkla oynadığım ve hiç problem yaşamadığım kendi sistemimi de aşağıdaki tabloda paylaştım, referans alabilirsiniz.

İşletim Sistemi64-bit Windows 11 Pro
İşlemciİ7 9700F
Bellek (RAM)16 GB – 2666 Mhz
GPU (Ekran Kartı)AMD Radeon RX 570 8 GB
DirectXSürüm 11
Depolama480 GB SSD
Kendi Sistemim

💾 Rise Online İndir 💾

Rise Online sistem gereksinimleri karşılanıyorsa artık Rise Online İndir diye Google’da arattığınızda karşınıza bir çok farklı site çıkabilir. Sizlere tavsiyem ne kadar güvenilir olsalar da indirmeyin. Rise Online World Resmi Web Sitesi indirme bağlantısına tıklarsanız direk orijinal siteye gideceksiniz. Buradan güvenli bir şekilde istemciyi indirdikten sonra oyuna giriş yapabilirsiniz.

💰 Rise Online Gb 💰

Rise Online Gb fiyatlarıyla uzun süredir gündemde büyük yer edinmektedir. İlk çıktığı günlerde 1 gb yaklaşık 2000 TL ile satış görmekteydi. Haliyle tüm hayatını oyuna bağlamış kişilerin iştahını kabarttı. Çeşitli oyunlardaki bazı ekipler aslında bunlara çete demek daha mantıklı olur. Bu kişiler ilk günlerde oyunun piyasasını allak bullak etseler de yönetimin almış olduğu radikal kararlar sayesinde bir nebze düzelmeler yaşanmıştır. Tabii oyunun çok popüler olması ve oyun eşyalarının zor kazanılmasından dolayı hala daha bu fiyatlar çok yüksekte durmaktadır.

Yazımızın yayınlandığı tarihlerde Rise Online 1 Gb Fiyatı 500 TL olarak satış görmektedir.

Bu rakamlar iştahınızı kabartmasın çünkü oyunda 1 gb yani 100 milyon biriktirmek oldukça zor. İyi bir ekibiniz yoksa tek başınıza bu rakamları görmek için uzun süreler bilgisayar başından kalkmamanız gerekmektedir.

🏴‍☠️ Rise Online Hile 🏴‍☠️

Rise Online Hile konusunda gerçekten başarılı olmuş bir oyun desem abartı olmaz. Özellikle makro sistemine karşı geliştirdikleriyle gerçek oyuncuların emeklerine ne kadar sahip çıktıklarını göstermektedirler. Tabi ki bu bir oyun dünyası ve internet ortamında kırılması en güç şeyler bile kırılabiliyor. Yeni tür hileler her zaman çıkmaktadır. Önemli olan hilelere hızlı bir sürede cevap verip mağdur olan oyuncuların hakkını iade etmektir. Kısacası işinin başında ve oyuncusunu her daim düşünen bir ekip var ve umarım hep böyle gider.

💲Rise Online Premium 💲

Rise Online Premium olarak sadece bir çeşit piyasaya sürmüştür. Bu şekilde aslında oyuncular arasındaki rekabet farkını bir nebze azaltmıştır. Birden fazla Premium çeşidi sunmuş olsaydı eğer büyük bir eksi puan yemiş olurdu. En azından ben bu şekilde düşünüyorum. 900 Rise Cash karşılığında bir aylık Premium alabilirsiniz. Bir aylık Premium’un fiyatı 90 TL‘dir.

Rise Online Premium Özellikleri

Rise Online Premium Özellikleri bir çok açıdan ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir. Oynarken gelişiminize küçük katkılar sağlayacak Premium özelliklerini sizler için aşağıda liste olarak paylaştım.

 • %100 XP Bonus (Lv1-30)
 • %50 XP Bonus (Lv31-50)
 • %20 XP Bonus (Lv51-60)
 • %10 XP Bonus (61-70)
 • AH (Action House) Kullanma
 • %10 inidirimli eşya tamiri
 • %1 daha az exp kaybı (öldüğünde)
 • %10 indirimli upgrade ücreti
 • %10 indirimli ışınlanma ücreti
 • %10 indirimli crafting ücreti
 • %10 daha hızlı crafting
 • %10 daha fazla crafting xp
 • %10 daha fazla taşıma kapasitesi
 • Ücretsiz stat point sıfırlama
 • Ücretsiz skill point sıfırlama
 • Pet (7 gün)
 • Binek (7 gün)
 • Premium Süresi 30 gün

Rise Online Cash

Rise Online Cash fiyatları ülke ekonomisi dikkate alınarak belirlenmiştir. Günümüz şartlarını göz önünde bulundurursak bütçemizi çok sarsmadan oyuna katkı sağlamak ve karakterinizin gelişimine katkı sağlamak amacıyla bütçenize uygun paketleri tercih edebilirsiniz. Satın almak için kendi web sitesi üzerinden kredi kartınızla ya da e-pin sitelerinden diğer ödeme yöntemleriyle satın alabilirsiniz. Dilerseniz Roco Coin ile satın alım gerçekleştirebilirsiniz. Rise Online Güncel Cash Fiyatları aşağıdaki tabloda yazmaktadır.

200 Rise Cash20,00 TL
500 Rise Cash49,90 TL
1100 Rise Cash99,90 TL
2250 Rise Cash199,90 TL
4800 Rise Cash399,90 TL
12500 Rise Cash999,90 TL
Rise Online Cash Fiyatları

Rise Online Ücretli mi?

Oyunu oynamak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Tamamen ücretsizdir.

Rise Online P2W mi?

P2W mantığını anlayış şeklinize göre değişir. Bana soracak olursanız p2w öğeleri en az seviyeye indirilmiştir.

Rise online sistem gereksinimleri ile ilgili yazımızda bildiklerimi ve bulduklarımı sizlerle paylaşmaya çalıştım. Oyun hakkında hem kendi tecrübelerimi hem de çeşitli kaynaklardan edindiğim bilgileri derleyerek beğeninize sundum. Umarım merak ettiğiniz soruların cevabını bu yazıda bulmuşsunuzdur. Eğer canınız olur da baklava çekerse 1 Tepsi Baklava Ne Kadar başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Son olarak oyunun kendi Youtube kanalında yayınlamış olduğu bir videoyu paylaşıyorum iyi seyirler. Değerli yorumlarınızı aşağıda bekliyorum.

YouTube video
Rise Online World Sinematik
5/5 - (2 votes)
Alakalı İçerikler
Yorum yapın

1