Coinbase Para Çekme Eksiksiz Kılavuz 2022

Coinbase para çekme, kripto para birimleri satın almak ve satmak için en popüler platformlardan biridir. Aynı zamanda hesabınızdan para çekmek için bir platformdur. Ancak Coinbase’den nasıl para çekilir? Coinbase’den para çekmenin ilk adımı, kontrol panelinizin sol tarafındaki Hesaplar sekmesine gitmektir. Bunu yaptıktan sonra, “Para Çek” düğmesine tıklayın. Bu, tüm para çekme seçeneklerinizi içeren yeni bir sayfa açacaktır. İlk seçenek, size ait olan Coinbase hesapları arasında para transferi yapmanızı sağlayacak olan “Başka Bir Hesaba Para Transferi” seçeneğidir. İkinci seçenek, cüzdanınızdan veya harici bir kaynaktan hesabınıza para aktarmanıza olanak tanıyan “Cüzdanınızdan Para Transferi” içindir.

Bitcoin’i Coinbase’den Bankama Aktarmak Neden Bu Kadar Yavaş?

Bitcoin‘i Coinbase’den bir banka hesabına aktarırken yedi güne kadar sürebilir. Bunun nedeni, işlemin blok zincirinde doğrulanması için geçen süre.

Bitcoin işlemlerinin anlık olmadığını hatırlamak önemlidir, bu nedenle hızlı bir para transferi arıyorsanız, sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

Coinbase Para Çekme Minimum Tutar Nedir?

Coinbase söz konusu olduğunda minimum para çekme miktarı yoktur.

Coinbase’in minimum bir para çekme tutarı yoktur ve istediğiniz zaman istediğiniz miktarda para çekebilirsiniz. Ancak, hesabınıza bir kerede ne kadar para yatırabileceğiniz konusunda sınırlamalar vardır.

Coinbase’de Cüzdan Hesabınızdan Nasıl Para Çekilir?

Coinbase’deki cüzdan hesabınızdan para çekmek için aşağıdakileri almanız gerekir:

  • Bir Bitcoin adresi.
  • Bir banka hesabı.
  • Bir banka kartı.
  • Bir e-posta adresi.
  • Kimlik veya pasaport.

Coinbase’deki cüzdan hesabınızdan para çekmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Coinbase hesabınıza giriş yapın ve seçtiğiniz para biriminin (Bitcoin) yanındaki “Para Çek” düğmesine tıklayın.
  • Para çekme için gerekli tüm bilgileri doldurun ve “İleri” ye tıklayın.
  • Sizden para çekme için bir adres istenecek ve ardından e-posta adresinize içinde sağlanan bağlantıya tıklayarak onaylamanız gereken bir onay e-postası gönderilecektir.

Başarılı Bir Transferden Sonra Paramın Banka Hesabımda Kullanılması Ne Kadar Sürer?

Paranın hesabınızda görünmesi için geçen süre ülkeye ve bankaya göre değişir. Hangi borsayı kullandığınıza bağlı olarak, bitcoinleri çekmek için zaman çerçevesi de farklıdır. Paranızı çekmeye istekli olduğunuzda ve bunun ne kadar süreceğini bilmediğinizde bu sinir bozucu olabilir.

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Mithat Can BOZ

Bir bilginin peşinden umarsızca koşan o kişi :)
Alakalı İçerikler
Fava Nasıl Yapılır?
Yorum yapın